مشارکت در ساخت فوری

درخواست مشارکت در ساخت فوری

معمولا پروژه های مشارکت در ساخت زمان زیادی جهت اقدامات اولیه اعتمادی طلب میکند و برای امضای قرارداد مشارکت در ساخت زمان زیادی را از طریفین میگیرد .

از این رو درخواست مشارکت در ساخت فوری روز به روز در حال افزایش است و طرفداران خاص خود را دارد .

فرایند مشارکت در ساخت به یکی از دلایل زیر می تواند فوریت پیدا کند. و دچار تغییر اولویت شود . از این رو بر اساس درخواست های طرفین قرارداد نهایی قابلیت امضا و عملیاتی خواهد داشت .

دلایل مشارکت در ساخت فوری 

هر مالک ساختمان بنابر یکی از دلایل زیر تصمیم به ساخت و ساز بنای خود بر پایه مشارکت در ساخت میکند . این دلایل گاها میتوانند ضرورت در ساخت و ساز فوری ایجاد کنند .

  1. نوسازی و استحکام بنا در مقابل عوامل طبیعی و غیر طبیعی
  2.  استفاده از امکانات روز جهت آسایش خانواده در منازل
  3.  کمک به زیبایی محله خود
  4. رشد سرمایه
  5. کاهش هزینه های مصرفی برق ، آب و گاز
  6. کاهش احتمال اسیب دیدگی جانی در برار فرسودگی بافت ساختمانی

 

مشارکت در ساخت فوری

۱- نوسازی و استحکام بنا در مقابل عوامل طبیعی و غیر طبیعی

برخی از افرادی که مخالف تخریب و نوسازی بنای فرسوده خود می باشند. اعتقاد به این دارند که بنای مستحکمی دارند و خود از ابتدای ساخت ناظر بر عملکرد اجرای ساختمان بوده اند و از استحکام آن مطمئن هستند.

حال اینکه می بایست از این افراد پرسید با چه سنگ محکی استحکام ملک خود را محک زدند؟ ساختمان هایی که سن آنها بالای بیست و پنج سال است، در موقع ساخت ملزم به رعایت قوانین خاصی جهت اجرای ساخت سازه مناسب نبوده اند و اگر هم قوانینی بوده استاندارد های خوبی برای آن در نظر گرفته نشده بود و هم نظارتی مثل نظارتی که هم اکنون رعایت می شود اعمال نمی شد.

با گذشت مدت زمان ۲۰ تا بیست و پنج ساله از ساخت بنا و فرسودگی متریال های استفاده شده به مرور شاهد افت سازه های بنا های قدیمی هستیم.

اما لازم است بندانید برای مشارکت در ساخت در حال حاضر شما وقتی می خواهید جواز ساخت یک ساختمان را بگیرید یکی از ملزمات برای دریافت جواز ساخت تاییدیه مهندسی خاک می باشد که تعیین ضریب پایداری خاک پروژه شما محاسبه می کنند . آیا شما در آن زمان این کار را کرده اید؟ یا فونداسیون مستحکم خود را روی خاک سست بنا کرده اید؟

 

۲- استفاده از امکانات روز جهت آسایش خانواده در منازل

امکانات به روز قطعا آسان تر شدن و رفاه بیشتری را به دنبال دارد ، بهره گیری ساختمان ها از آسانسور ، سرویس بهداشتی مدرن و به روز در و پنجره دو جداره و دیواره های عایق صورت و گرما همواره از مهم ترین مواردی است که سبب تمایل به باز سازی بنا خواهد شد.

با یک برنامه ریزی درست و با یک تصمیم عاقلانه می توانید با انتخاب سازنده کارآمد ملک خود را ارتقا دهید و بقیه عمر خود را به راحتی سپری کنید ، این ها عوملی است که گرایش به مشارکت در ساخت را ایجاد می کند.

 

۳- کمک به زیبایی محله خود از طریق مشارکت درساخت

موارد بسیاری برای همه ما پیش آمده که وقتی وارد یک کوچه یا خیابان می شویم بعضی از ساختمانها باعث از بین رفتن زیبایی یک محله می شود . هرچه محله زیباتر و مدرن تر باشد مرغوبیت محله بهتر می شود. این موضوع را به راحتی با گشتن در مناطق مختلف شهری می شود لمس کرد.

 

۴- رشد سرمایه با مشارکت در ساخت 

ملکی که شما در آن زندگی می کنید به عنوان سرمایه نمی توان روی آن حساب کرد . ولی شما می توانید با یک حرکت سنجیده این سرمایه راکد خود را به سرمایه پویا و قابل رشد تبدیل کنید . در بیشتر مواقع که مالکین با سازندگان مشارکت کرده اند روند ساخت و ساز را ادامه دادند و سرمایه راکد خود را به خوبی رشد داده اند و آینده را برای فرزندان خود تضمین کرده .

شما می توانید با آشنایی نسبت به امر ساخت و ساز و با مشاوره با مهندسین متخصص و صاحب نظران در این زمینه ، خود شروع به انجام این کار نمایید .

۵-کاهش هزینه های مصرفی برق ، آب و گاز

بی شک ساختمان سازی مدرن از تجهیزات مدرنی بهره میگیرند که سبب خواهند شد در مصرف آب ، برق و گاز  صرفه جویی شود چرا که در ساحت و ساز های جدید دیگر موتور خانه ها جایی در ساختمان ندارند.

نیازی به استفاده از بخاری های گازی پر مصرف در ساختمان وجود ندارد . در و پنجره های عایق بندی شده سبب کاهش مصرف انرژی در فصول گرم و سرد سال می شوند.

از جمله این موارد می توان به پنجره های دو جداره ، دیوارهای سفالی ، گرمایش از کف ، لوله های پلی پروپیلن ، عایق های صوتی و حرارتی ، دوش های حمام جدید ، شیرهای روشویی جدید ، لامپ های فوق کم مصرف LED و بسیار موارد دیگر که باعث کم کردن مصرف و پی رو آن کم کردن هزینه های قبوض مختلفی که ماهیانه به سراغ ما می آیند. از این رو روی آوردن به مشارکت در ساخت امری ضروری به نظر خواهد رسید.

مشارکت در ساخت فوری

۶- کاهش احتمال اسیب دیدگی جانی در برار فرسودگی بافت ساختمانی

شاید برخی از افراد در مورد موارد بالا پاسخی برای گفتن داشته باشند که با یک باز سازی ساده می توان به آنچه که می خواهیم برسیم! در پاسخ به این افراد می توان گفت : آیا از سیم کشی آپارتمان خود مطمئن هستید؟ آیا از لوله کشی زیر کار خود مطمئن هستید .

در مورد ایمنی سیستم گرمایش خود چقدر اطلاع دارید؟ آیا لوستری که بالای سر شما از سقف آویخته است به درستی به سقف متصل شده؟ و بسیار موارد دیگر که ممکن است به مرور زمان و طی سالیان سال به علت فرسودگی ممکن است خطراتی برای شما و خانواده محترم شما داشته باشد.

آسانسور ، موتورخانه ، لوله های خروجی گازهای سمی حاصل از سوخت گاز ، نرده بالاکن ، لوله های گاز مواردی که به علت فرسوده بودن می توانند خطر آفرین باشند. انتخاب یک پیمانکار اصلح برای مشارکت در ساخت میتواند بسیاری از سوالات فوق را پاسخ دهد.